W SEMTREE NADAJEmy seo
szersze znaczenie

Czy Twoja strona internetowa krzyczy o uwagę, ale nikt jej nie słucha? Wciąż zadajesz sobie pytanie – dlaczego Twój biznes nie przyciąga wystarczającej liczby klientów? Czy zrobiłeś coś źle? Wszak powierzyłeś specjalistom los swojej witryny, współpracowałeś z agencjami, które raz za razem ściągały od Ciebie kolejne opłaty…

Jednocześnie nie zagwarantowały one żadnych efektów… Czasem nawet masz wrażenie, że Twój „opiekun” śmieje Ci się w twarz, wodzi Cię za nos, snując różne bajki mchu i paproci, a w rzeczywistości – nie przejmuje się, jak radzi sobie Twój biznes…

Do tego ten przepływ informacji… A w zasadzie to jego brak, szczególnie jeśli chodzi o kwestie techniczne, w tym np. update Google’a. Niewykluczone, że pracownicy agencji nawet nie wyjaśnili, jak ogromne ma to znaczenie dla wyników Twojej witryny… Sam jednak w kościach (i po braku wyników) czujesz, że ma to na nią niemały wpływ.

Pewnie nie raz miałeś dość. Zapewne chciałeś to wszystko rzucić w cholerę, zerwać umowę i rzucić im głośne „Arrivederci!”. I wtedy… siłą młota Thora, spada wieść o tym, że jeśli to zrobisz, to czekają Cię kary umowne, a niewykluczone, że nawet pozew sądowy… Byłeś w takiej sytuacji? Może nie… ale wielu naszych klientów musiało się z tym mierzyć.

Zdesperowany, niewykluczone, że już próbowałeś brać sprawy w swoje ręce, tym bardziej że agencja miała w głębokim poważaniu ROAS i ROI, przy ich braku bredząc „to nie nasza spra… yyy wina”… Sam przekonałeś się jednak jak to ciężki kawałek chleba. Żeby zadbać samodzielnie o pozycję witryny, musiałbyś zajmować się tylko nią.

Doskonale to rozumiemy,
dlatego…

… pozwól nam wprowadzić Cię do świata SEO, gdzie Twój zysk to nasz priorytet. Gdzie nie zadajemy głupich pytań w stylu „co chciałbyś osiągnąć?” (prawdziwe pytanie ze szkoleń handlowych niektórych firm).
Gdzie Twoja strona zyska status prawdziwego króla dżungli internetowej! Odkryj prawdziwą moc SEO – klucza do królestwa online.

Bez ściemy i lania wody. Nie będziemy bredzić, że SEO jest dla każdego i Twoje wyniki na nowej stronie internetowej zawsze pojawią się już za trzy miesiące, by uzyskać prowizje, czasem to inwestycja na rok, dwa czy pięć lat. To nie zawsze najlepsze rozwiązanie.

Ale zawsze będziemy szukać takiego, które odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli jednak wspólnie postawimy na SEO, to wyciśniemy je jak cytrynę, by przedstawić Ci to, co w nim najlepsze.

UWAGA! PO KONTAKCIE Z NAMI ZMIENISZ SWÓJ BIZNES o 180°

CZYM FAKTYCZNIE JEST SEO? 🔎

SEO (Search Engine Optimization) to sztuka optymalizacji strony internetowej w taki sposób, aby wyszukiwarki uwielbiały ją i pokazywały jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Proponowana usługa pomoże Ci zdobyć topowe wyniki w wyszukiwarce i przyciągnąć więcej klientów, czekających na odkrycie Twojego biznesu. Jesteśmy gotowi, aby wspólnie stanąć do tej podróży przez meandry sztucznej inteligencji, programowania i wszystkiego, co tylko pozwoli Ci sprzedawać lepiej od konkurencji. Oglądamy każdą Twoją złotówkę z dwóch stron tak, jakby była nasza.

NIE SZUKAMY WYMÓWEK,
SZUKAMY ROZWIĄZAŃ

W tym celu opracowujemy strategię na Twoją kieszeń i dla Twojej branży. Nie boimy się działać nieszablonowo. Wiemy, że dzisiejszy marketing stawia wyzwania, które jeszcze kilka lat temu były nie do pomyślenia. To właśnie fakt, że dość mieliśmy statycznych, klasycznych, asekuranckich, pozorowanych działań nierobów z firm prawniczo-marketingowych, niszczących pojęcie marketingu, sprawił, że zdecydowaliśmy się wziąć sprawy we własne ręce.

Naszym specjalistom płacimy za to, by byli zawsze o krok przed innymi w branży. Sami chcemy być kojarzeni z jej rozwojem i na pierwszym miejscu stawiamy klientów. Nie wahamy się szczegółowo omawiać z nimi strategii, planów, wykazywać cen i pokazywać know-how (kolejne mityczne wyrażenie klucz, stosowane przez agencje, by zamknąć klientom usta, gdy zadają zbyt wiele pytań).

SEO dla e-commerce
wiemy, jak to zrobić dobrze!

W przypadku sklepu internetowego  najważniejsza kwestia to sprzedaż – i w pełni to rozumiemy. Dobra wiadomość jest taka, że nawiązując współpracę z SEMTREE, bardzo łatwo zmierzysz postępy. Jeśli przed naszą usługą sprzedawałeś X, a po niej Y, to w prosty sposób jesteś w stanie określić jej wpływ na Twój biznes. Problem stanowi fakt, że najczęściej działasz w warunkach ogromnej konkurencji, a do tego pewnie masz wrażenie, że klienci szukają jak najniższej ceny. Osobiście uważamy, że cena powinna być rynkowa – nie najniższa.

To, czym powinieneś się wyróżniać, to jakość. Chcemy być doradcami dla Twojego e-commerce. Mamy lata doświadczeń z różnymi sklepami, poczynając od tych z małym asortymentem, liczonym w dziesiątkach czy setkach produktów, po ogromnych, czołowych graczy tego rynku. Tą praktyczną wiedzą oraz naszymi obserwacjami chętnie się podzielimy i przysiądziemy z Tobą do omówienia naszych planów i założeń tak,  jak dział strategii czy wewnętrznego marketingu.

Podejmując się współpracy z SEMTREE, dostajesz opiekę od korzeni – naszej usługi, przez pień w postaci monitoringu konkurencji, aż do gałęzi, czyli kreatywnych nowych pomysłów dla Twojego biznesu. W dzisiejszych czasach sklepy internetowe, które się sprzedają, to te wyróżniające się i dbające o to, by śledzić konkurencję i potrzeby swoich klientów.

Dzięki analityce i otwartej rozmowie na liczbach bardzo szybko ocenisz, czy jesteśmy skuteczni, czy nie. Docenisz takie podejście szczególnie w sytuacji, gdy masz jakieś doświadczenia z firmami SEO, skupionymi przede wszystkim na zabezpieczeniu swoich przychodów. Zysk stanowi ich główny cel biznesowy. W zamian mogą zaproponować Ci wypozycjonowanie określonych fraz.

Czy zagwarantuje to Twojemu biznesowi sukces? W teorii – może pomóc. W praktyce – między zbudowaniem odpowiedniej pozycji a zapewnieniem konwersji ruchu i faktycznymi zarobkami jest ogromna przepaść. Ale hej! Frazy wypozycjonowane, nie? To w końcu Ci obiecali i ewentualna batalia sądowa – niestety – skończy się pomyślnie dla agencji. A to, że ROAS i ROI nie mają dla niej znaczenia? Nigdy nie miały.

Ze strony SEMTREE możesz oczekiwać zupełnie innego podejścia. Najważniejsze jest to, aby Twoja inwestycja była opłacalna. Wyniesienie stron wysoko w wynikach wyszukiwania to jedno. Drugie – zadbanie o to, by strona – a więc i Twój biznes – zarabiała. To główne cele! Z kolei zapłata dla nas to sprawiedliwy udział w wypracowanym w ten sposób zysku.

NIECH TWój E-COMMERCE
ZACZNIE ROSNąć JAK NA STERYDACH

SEO DLA USŁUG 💼
Zostań liderem w GOogle

SEO dla usług to nieco bardziej złożona sprawa. Teoretycznie – wiele procesów przebiega podobnie. A jednak… nadzorowanie konkurencji, jej poczynań, jak i dokładne określenie zasięgu i klientów, do których chcesz się zwrócić, wymaga lepszego naszego współdziałania.

Chętnie opracujemy z Tobą wspólną strategię, ale musisz pamiętać, że w tym przypadku najważniejsza jest szczerość – co do oczekiwanych wyników, a także obszaru, na jakim faktycznie będziesz działać.

Czasem to jak przełknięcie gorzkiej pigułki… ale uwierz, że docięcie oferty i optymalizacja SEO do realnych potrzeb może przynieść liczne korzyści. Z tego miejsca możemy przejść płynnie do pozycjonowania lokalnego… i globalnego.

SEO DLA USŁUG 🗺️
Zostań liderem w GOogle

Podczas określania swojego celu, warto pomyśleć o tym, gdzie przede wszystkim znajdziemy swoich klientów. Intuicyjnie dotyczy to głównie branż usługowych, ale nie koniecznie. Wszędzie tam, gdzie potencjalny dojazd klienta lub powiązane z nim koszty byłyby zbyt duże i przestały być dla niego opłacalne, a przez to – atrakcyjne, należy przemyśleć, czy nie byłoby dobrze skupić się na jednej lub kilku głównych lokalizacjach.

Takie podejście ma kilka podstawowych plusów:

  • jest tańsze i szybsze w uzyskaniu pozycji,
  • wiąże się z niższą konkurencją,
  • wymaga zdecydowanie mniej pracy.

Oczywiście nie może być tak różowo, by rozwiązanie było idealne. Idąc w kierunku pozycjonowania lokalnego, ograniczamy sobie ilość potencjalnych klientów i sposoby dotarcia doń.

Czasem więcej znaczy mniej, ale jesteśmy dalecy od tego, by tworzyć jednolitą zawsze gotową do wdrożenia metodę. Niemniej gwarantujemy, że będziemy traktować Twoje pieniądze z myślą o tym, co dla każdego przedsiębiorcy najważniejsze.

Ta część biznesu wymaga od nas jako od firmy ogromnego zaufania, gdyż musimy na słowo wierzyć klientowi, jak zabiegi te przekładają się na jego biznes. W przypadku, kiedy działamy na całą Polskę, trzeba pamiętać, że rośnie nam konkurencja w skali całego kraju, a także potencjalne koszty związane z dystrybucją produktu czy usługi. W tym miejscu warto zauważyć, że geolokalizowane wyniki to nie tylko niewygodne długie ogony z dopiskiem miasta. To też zadbanie, byś możliwie wysoko pojawił się na frazy ogólne w ważnych dla Ciebie miejscach.

Kto najbardziej skorzysta z lokalnego SEO? Tak jak wspominaliśmy – ogólnie pojęte usługi, szczególnie proste, których wycena na rynku nie przekracza kilkuset złotych od całości. Takie, gdzie ewentualna cena dojazdu nie spowoduje znaczącego podniesienia końcowej faktury dla klienta.

To także rozwiązanie dla firm z niewielką ofertą produktów lub świeżymi czy delikatnymi artykułami, podatnymi na trudy transportu. Promocja na całą Polskę to droższe usługi z opłacalnym dojazdem do klienta nawet na duże odległości. Są najlepsze dla branż z niewielką ilością klientów w obrębie jednego miasta czy województwa. To również rozwiązanie dla średnich i dużych e-commerce’ów, np. z elektroniką i sprzętem AGD.

BĄDŹ WIDOCZNY POZA POLSKĄ
SEO ZAGRANICZNE

Nadal z jakiegoś powodu, mimo powszechnej globalizacji, dla naszych rodaków wyjście z produktem czy usługą za granice, wydaje się zadaniem porównywalnym z podróżą na księżyc. Dla SEMTREE to naturalny etap rozwoju marki. Jeśli jesteś w czymś dobry i Twoje produkty są warte swojej ceny, znalazły odbiorców na rodzimym rynku – nic nie stoi na przeszkodzie, by wyruszyć z nimi na podbój Europy czy świata.

Nadal masz obawy i nie masz pojęcia, jak się za to zabrać? Jednym ze sposobów na to jest pozycjonowanie zagraniczne. Będzie trzeba przetłumaczyć stronę, dostosować się do oczekiwań nowego rynku i pewnie zadbać o wiele różnych szczegółów.

Chcesz, byśmy uczestniczyli w całym procesie? Mieć po swojej stronie kogoś, kto już to robił albo po prostu zaufać firmie, która nie wrzuci Cię na pole minowe? Nie ma problemu! Co prawda jakikolwiek marketing za granicą niemal zawsze wiąże się z wyższymi kosztami niż w Polsce, głównie z uwagi na wymogi konkretnego środowiska oraz zmianę waluty i cen powiązanych z marketingiem na danym rynku, to w zdecydowanej większości przypadków będą one warte poniesienia.

Podczas prowadzenia marketingu internetowego za granicą, opracowujemy strategię wspólnie. Ty płacisz za bezpieczeństwo inwestycji, licząc na to, że nie będziesz musiał kontrolować i nadzorować wszystkiego a firma, z którą podejmujesz współpracę, nie będzie czekać na Twoje prośby/polecenia, tylko wykaże maksymalną, własną inicjatywę.

W tym przypadku wyjątkowo liczy się proaktywność z obu stron, bo wartość usługi jest niebagatelna, nie tylko w przeliczeniu na pieniądze, ale zwykle także na prestiż oraz potencjalną dumę, by w czasie wigilii, czy to prywatnej, czy pracowniczej, pochwalić się, że biznes przeszedł w fazę międzynarodową.

Zbierzmy to wszystko do... 💩
jak wygląda współpraca z nami?

1

Audyt i analiza? – zaczynamy od dogłębnego audytu Twojej strony oraz badania konkurencji (powtarzamy je przynajmniej raz na kwartał – uważamy, że zarówno wymagania Google, jak i działania Twojej konkurencji, nie kończą się na początku naszej umowy). Pozwala nam to na zrozumienie, co działa, a co wymaga poprawy.

2

Optymalizacja strony – następnie przystępujemy do optymalizacji Twojej strony – co dokładnie to znaczy? Oczywiście, że Ci powiemy, jak tylko zajrzymy na stronę i przeanalizujemy, co wymagało poprawy. Nie da się tego określić „na sucho”… Ten aspekt wiąże się z ciągłą pracą, obserwacją działań i reakcji crawlerów (botów) Google’a.

3

Pozycjonowanie i link building – słyszałeś kiedyś, że agencje odłączają linki, za które zapłaciłeś? Uważasz to za obrzydliwe i niesprawiedliwe? A wiesz, że jeśli tylko chcesz, to masz opcję wykupu u nas dedykowanych zapleczy na własność, zabrania ich ze sobą i, jeśli masz wiedzę, zajmowania się nimi, by stale podnosić ten aspekt swojej domeny? Nie znasz się na tym? Nie ma problemu – możemy się tym zająć za Ciebie, nawet po zakończonej umowie, gdy będziesz chciał zejść z naszego rollercoastera, odpocząć i zająć się klientami przynajmniej tak dobrze, jak my. Wszystko uczciwie, przejrzyście i dokładnie przedstawione. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie jest dla Ciebie, to nadal nie odłączymy Ci linków po zakończonej współpracy. Tak długo, jak będą istnieć, tak długo będziesz się na nich znajdować.

💡JESZCZE JEDNO “ALE”...

… zapomnieliśmy powiedzieć, czym właściwie jest to całe „linkowanie”. Na ostatnim etapie strategii skupiamy się na budowaniu wartościowych, naturalnych linków, które umocnią pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Cała strategia oraz typy linkowania to temat rzeka. Zwykle każda branża, czy nawet strona, wymaga trochę innego podejścia – najgorsze, co można zrobić, to SEO-linia produkcyjna. Kiedy zobaczysz różnicę między nią a naszymi działaniami, nie będziesz chciał tam wracać.

W przygodzie z SEO nie musisz pozostawać sam… SEMTREE będzie Twoim przewodnikiem, wsparciem i gwarantem sukcesu w sieci… Chcesz się przekonać, jak skuteczni potrafimy być? Zgłoś się do nas już teraz!

Najczęstsze pytania

W dużym skrócie – SEO pomaga Ci podnosić stronę w wynikach organicznych w sieci przez optymalizację jej kodu, treści, linkowania pod frazy kluczowe i link building. PPC z kolei to płatne reklamy w wyszukiwarce i serwisach należących do Google’a, które są niezależne od wyników organicznych.

O ile nie masz ogarniętych ludzi od pozycjonowania i tworzenia treści na Twoje strony internetowe – to tak, taka agencja zdecydowanie będzie dobrym partnerem dla Ciebie. Dzisiaj biznes, który jest niewidoczny w sieci, praktycznie nie istnieje, a na pewno ma utrudnione docieranie ze swoją ofertą do potencjalnych klientów. Ci, jako że są obecnie bardziej świadomi, częściej wyszukują online informacji o produktach czy usługach. Jeśli nie trafiają na odnośnik do Twojego serwisu – to tak, jakby go w ogóle nie było. We współpracy z agencją SEO z kolei możesz zadbać o pozycję witryny wysoko w wynikach wyszukiwania. Musisz tylko pamiętać, że to stały proces – konkurencja nie śpi, a algorytmy ewoluują!

Czy odpowiedź „to zależy” będzie dla Ciebie satysfakcjonująca? Spodziewamy się, że nie, ale serio tak to wygląda. Ta kwestia bowiem jest w dużej mierze uzależniona od konkurencji, z jaką walczysz o uwagę klientów w sieci, a także popularności branży w ogóle. Chętnie przyjrzymy się Twojemu biznesowi i podpowiemy, czy SEO w Twoim przypadku to dobra opcja.

Ale nie gniewaj się, okej? Bo to też… znów, zależy. Między innymi od Twojej konkurencji. Jeśli działasz w popularnej branży, to prace SEO mogą wymagać większych wysiłków. Nie będziemy Ci jednak wciskać każdej dowolnej usługi – my również chcemy optymalizacji kosztów i pracy. Dlatego do każdego biznesu podchodzimy indywidualnie, wykazując się maksymalną kreatywnością i elastycznością, by zapewnić inwestorowi możliwie najlepsze rezultaty.

Często słyszy się to pytanie od klientów… Ale spokojnie – tym razem to już nie kwestia (a przynajmniej nie tylko) „to zależy”. Bo owszem – podniesienie witryny w rankingach uzależnione jest znów od szeregu zmiennych, w tym agresywności konkurencji. Jednak to nie tak, że raz podniesiona np. do Top 10 utrzyma się tam na zawsze. To proces, który wymaga stałej pracy. Nie będziemy jednak w tym miejscu czarować, że „pozycjonowanie strony internetowej zajmie miesiąc”. Przyjrzymy się sprawie i wtedy będziemy w stanie powiedzieć coś więcej.

Bądźmy poważni… A za co nam płacisz? To nasze zadanie! I zajmiemy się tym od początku do końca (o ile Twój CMS nam na to pozwoli), a Ty będziesz mógł skupić się tym, co dla Ciebie najważniejsze. Chyba że masz zespół swoich webmasterów lub ktoś kiedyś zepsuł Ci stronę i wolisz zająć się tym na własną rękę. Wówczas jak najbardziej możesz pozostawić to swoim specom lub zająć się tym osobiście.

Jeśli masz grono ufających Ci klientów – rewelacja, gratulujemy! Pytanie – czy Twoim celem jest zamknięcie się na tę grupę, która z czasem, niewykluczone, zacznie się zwężać? Czy stać Cię na takie ryzyko? Czy może chcesz zawczasu podjąć działania pozwalające dotrzeć także do innych klientów, co – potencjalnie – pomoże rozwinąć Twój biznes w ogóle? SEO to strategia. Strategia z założenia ma za zadanie przynosić dalekosiężne skutki. Zresztą – przysiądziemy wspólnie z Tobą i przyjrzymy się Twojej sprawie. Wówczas będzie nam łatwiej orzec, co przyda się prowadzonej przez Ciebie firmie.

Oczywiście byłoby nam bardzo przykro, gdybyś chciał się z nami rozstać… Ale doskonale rozumiemy, że coś może Ci się nie podobać. Z niewolnika nie ma pracownika, z braku woli współdziałania, nie ma owoców współpracy. Dlatego z naszymi klientami podpisujemy umowy na czas nieokreślony. Dajemy również szansę rozwiązania ich w dowolnym momencie (uwzględniając jedynie miesięczne wypowiedzenie). A jeśli chciałbyś zmienić umowę lub współpracować z nami inaczej niż dotychczas – chętnie dowiemy się, co chodzi Ci po głowie.

Czas, w jakim uda nam się podnieść Twój serwis wyżej w wynikach wyszukiwania, wynika z wielu czynników i może być skrajnie różny. Optymalizacja działania strony, treści, dobranie stosownych fraz, stworzenie wartościowej bazy linków… Tego nie da się załatwić w jeden dzień, ani nawet tydzień. Rozumiemy, że oczekujesz efektów, ale SEO też ma swoje prawa. A jak ocenić, czy to się opłaca? Z jednej strony – warto monitorować ruch na witrynie, czy rośnie. Dużo istotniejsze zaś jest to, czy konwertuje do pożądanych działań. Jeśli tak – można mówić o sukcesie działań SEO.

Chyba wiesz co chcemy Ci
przekazać? Możesz
rozwijać się 10x szybciej
oraz 10X mądrzej

Szybka Wiadomość

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Checkboxes