Spis treści

Wiele firm na rynku zapewnia swoich klientów o „partnerskim, kompleksowym i indywidualnym” podejściu. W większości przypadków to nic innego jak tylko puste slogany i mamienie ładnymi słowami… Może poza indywidualnym ustanawianiem cen, ustalanych w zależności od majętności danego przedsiębiorstwa. Dla nas jednak te wartości nie są czczymi obietnicami. Dlatego zdecydowaliśmy się wytłumaczyć, co oznacza partnerstwo w biznesie dla SEMTREE. Chcesz się dowiedzieć, dlaczego to właśnie my jesteśmy firmą, której warto zawierzyć i oddać pod opiekę wybrane elementy Twojej działalności w sieci? Teraz możesz się o tym przekonać! Zachęcamy do lektury.

Nasza deklaracja – chcemy być Twoimi partnerami

Sukces naszego klienta jest naszym sukcesem. Aby go odniósł, działania muszą być kreatywne, nieszablonowe, często zaplanowane z wyprzedzeniem, by dostosować się do zmian zachodzących w środowisku, w jakim działamy. To nie powinno być Twoim zmartwieniem, że np. zmieniła się praca algorytmów Google’a. Dlatego nie powinieneś ponosić tego konsekwencji. To nasz obowiązek, by dostosować Twoją firmę w sieci do nowych warunków. Twoim prawem jest też wiedzieć o podejmowanych przez nas działaniach. Jesteśmy pełni inicjatywy, kreatywności i poszanowania dla osób, które zawierzają nam swój biznes w Internecie. Dlatego partnerstwo, a nie „współpraca” z pozycji siły, to nasza główna deklaracja. Nie będziemy Cię karać za Twoje decyzje, jeśli zechcesz z nami zakończyć współpracę. I nie… Nie musisz nam teraz wierzyć na słowo. Możesz się sam przekonać o tym. SEMTREE czeka na Twoje zgłoszenie. Daj się zaprosić do owocnej kooperacji.

Co jest dla nas najważniejsze we współpracy z klientem?

Zaczęliśmy z wysokiego C, a teraz pora, abyśmy wyjaśnili, co mamy na myśli… Partnerstwo i indywidualne podejście to kwestie dla nas nadrzędne. Nie tworzymy fabryki SEO, wykonującej szeregu prac bez sensu mających na celu ściągnięcie z Ciebie jak najwięcej kasy. Celem SEMTREE jest zastosowanie wszelkich legalnych (no bo jak inaczej!?) środków i możliwości, byś mógł wycisnąć ze swojej strony jak najwięcej – ruchu internautów, szerokiej jego konwersji, a co za tym idzie – zysku. I nasza w tym głowa, by wykorzystać te narzędzia na maksa.

To zupełnie inne podejście do klienta od tego, jakie do dzisiaj stosuje przytłaczająca większość graczy tej branży. Nie jesteś dla nas złem koniecznym. Jesteś partnerem. Nasz sukces zależy od Twojego sukcesu, dlatego skupiamy się na tym, aby tworzyć sytuacje win-win. Skupiając wysiłki na tym, by faktycznie Twój biznes w sieci był widoczny i przynosił realne zyski, wiemy, że będą to okoliczności sprzyjające także nam. W końcu – będziesz zadowolony ze współpracy z nami, więc chętniej zlecisz nam dalsze prace.

Wzajemne zrozumienie jest ważne

Partnerstwo bez zrozumienia nie ma racji bytu. Jeślibyśmy skupiali się wyłącznie na tym, aby zarobić „na Tobie”, traktując Cię jak źródło krótkotrwałego dochodu… Nie, absolutnie! To zaprzecza filozofii SEMTREE! Wiemy, że masz swoje cele biznesowe, oczekiwania wobec nas… Chcesz, żeby Twoja strona była faktycznie wizytówką. My wiemy, jak o to zadbać, ale niekoniecznie będziemy znali się na prowadzonym przez Ciebie biznesie.

Dlatego tak ważna jest współpraca. Twoje know-how dotyczące branży, w której działasz, będzie niezwykle pomocne w budowaniu Twojej pozycji w sieci. Dzięki temu nie będziesz np. musiał się wstydzić za to, że serwis internetowy firmy w gruncie rzeczy nie różni się od innych, a wręcz przeciwnie – lśni na ich tle, dostarczając faktycznie ekspercką wiedzę w przystępnej formie.

Od początku naszej współpracy traktujemy Ciebie, jak i Twoich odbiorców poważnie. Chcemy, abyś wiedział, że Twoje cele będą zabezpieczone. Chętnie będziemy się dzielić z Tobą świeżymi pomysłami. Zadbamy o sprawny przepływ informacji, stanowiący kluczowy element każdej poważnej współpracy. Nie będziemy też ściemniać ani stosować żadnych wymówek. Pragniemy działać w pełni etycznie, otwarcie mówić o Twoim biznesie, przedstawiając jego realne możliwości.

Naszą misją jest sprawna praca, a nie fakturowanie

Mając doświadczenie z innymi agencjami, dostrzegliśmy w ich postępowaniu szczególnie dwie, charakterystyczne kwestie. Po pierwsze – zautomatyzowane, zestandaryzowane działania SEO. W wielu przypadkach to istotne, usprawniające pracę cechy, jednak nie w tej branży. Tutaj często koniecznie trzeba działać nieszablonowo, wychodząc poza schematy. Z prostych przyczyn. Jeśli stosuje się jeden wzorzec względem wszystkich, nie dostrzega się istotnych niuansów, to jak można zadbać o sprawne pozycjonowanie i konwersję ruchu?! Główny cel takich firm, obok zarobku, jest pozycjonowanie fraz. I właśnie to Ci obiecują, kliencie. Nie to, że zarobisz, a tylko to, że określone wyrażenia kluczowe będą wypozycjonowane. I za to wystawią fakturę…

To druga kwestia, jaka szczególnie nam się rzuciła w oczy. Fakturowanie było istotniejsze niż cel klienta. Najważniejsze, to dostarczyć mu w terminie fakturę, a jeszcze istotniejsze – by on w określonym dla niego czasie ją opłacił. W przeciwnym wypadku ruszyć miała cała maszyna windykacyjna, straszenie pozwami i szeregiem innych, nieprzyjemnych akcji ze strony „typowej” agencji… A gdzie tu jest miejsce na Ciebie?

Dla SEMTREE to Ty i Twoja firma jesteście w centrum uwagi. Zamiast fabryki SEO i faktur, tworzymy zespół o rzetelnym, kreatywnym podejściu do każdego zlecenia. Szukamy najlepszych rozwiązań, by odpowiadały potrzebom Twojego biznesu.

Twój cel jest dla nas najważniejszy

Wiesz, na co nastawia się większość agencji interaktywnych? Na to, by maksymalnie wycisnąć każdego klienta. Podpisują z nimi kontrakty na określony czas, strasząc, że jeśli przedterminowo go zerwą, to sprawa skończy się w sądzie, przez co zedrą z nich jeszcze więcej. A jeśli nie przedłużą z nimi współpracy po tym okresie? „Spadaj pan/pani! Na Twoje miejsce przyjdą kolejni”.

Wyznajemy zupełnie inne zasady. Dla nas najważniejsze jest to, abyś odnosił sukces, bo wtedy wiemy, że sam zechcesz przedłużyć z nami umowę. Zamiast krótkoterminowego działania, wolimy budować dalekosiężne strategie współpracy i utrzymania klienta, który będzie zadowolony z realizowanych przez nas działań, nastawionych na jego sukces. Robimy to nawet w momencie, gdy musimy dołożyć więcej wysiłku. Wiemy bowiem, że kiedy zaczniesz więcej zarabiać, staniemy się uczestnikami tego zysku, jako uczciwej zapłaty za starania na Twoją korzyść.

A gdybyś chciał… skończyć z nami współpracę? Liczymy, że nie…

No dobra… a przypuśćmy, że – z tylko Tobie znanego powodu, nie chcesz dalej z nami współpracować. Co wtedy? Kary umowne? Sprawa w sądzie!? Nie… absolutnie nic z tych rzeczy. W przeciwieństwie do innych agencji – szanujemy suwerenność klienta i jego decyzje. Wiemy, że nie każdemu muszą odpowiadać proponowane usługi. Czasem to nawet nie jest kwestia zadowolenia, a innych czynników. Dlatego nie stosujemy żadnych wątpliwych etycznie zabiegów, w tym m.in. usuwania wykonanej do tej pory pracy. Płaciłeś nam przez ten okres, zasługujesz na to, by czerpać z tej inwestycji owoce. A jeśli zechcesz kiedyś do nas wrócić – nasze drzwi będą dla Ciebie otwarte.

To jak? Przekonaliśmy Cię, że będziesz traktowany jak równy partner? Chętnie pokażemy Ci więcej – tylko daj nam na to szansę.